fbpx

Závislosti obecně mohou být velkým problémem. A pokud se nějaká závislost vyskytne ve vašem vztahu s partnerem, je schopna nadělat pěknou paseku. Často vyvolává otázku, co dál. Odejít, nebo zůstat a zkusit vztah ještě zachránit?

Ve facebookové skupině Esence Harmonie – Vztahy, zrcadlo naší duše řešíme nejrůznější věci. Padl zde i následující dotaz jedné z členek skupiny:


ZŮSTAT NEBO ODEJÍT VE VZTAHU, KDE FIGURUJE ZÁVISLOST NA ALKOHOLU?

Odpověď pochopitelně není jednoduchá, nicméně, pokud s na alkoholu závislým partnerem do vztahu druhý vstupoval a o tomhle faktu věděl, proč se nyní chce rozcházet?

Čekal, že se druhý kvůli němu změní? Nebo mu přes počáteční zamilovanost nepřišel alkohol jako nepřekonatelný problém?

Ano, někdy nám růžové brýle v začátku vztahu nedávají možnost na realitu pohlédnout v plných barvách.

Podívej se na sebe

Pokud však partner začal mít s alkoholem problém až ve vašem vztahu, je potřeba se podívat i na sebe, na své chování k němu atd. Snažit se hledat příčinu jeho nadměrné konzumace alkoholu i ve vašem vztahu a uvažovat, co jeho závislost ukazuje mně. 

Co jsem tedy nakonec dotyčné tazatelce poradila?

Že se v prvé řadě musí podívat, jaké závislosti má ona a zamyslet se nad tím, co jí má partnerovo lpění na alkoholu ukázat.

Mou přesnou a podrobnou video – odpověď na tento dotaz najdeš ve skupině Esence Harmonie – Vztahy, zrcadlo naší duše v záložce Průvodci: Odpovědi na otázky z Dotazárny č. 1, Dotaz 1.