fbpx

Trpělivost je cnost. Pro některé z nás jedna z nejtěžších disciplín, věčné téma. Jak to máš s trpělivostí ve vztahu k partnerovi ty? Já musím přiznat, že trpělivost je pro mě osobně velké téma! Jsem ten typ, co chce často věci hned a ideálně dokonale.

Cesta do pekel

Postupem času jsem se ale naučila včas zastavit a tzv. se kousnout do jazyku. Je-li něco akutního, co prostě je potřeba udělat okamžitě, jinak se zboří svět, svůj jazyk pochopitelně šetřím 😀

Pokud ale, a to je drtivá většina případů, daná záležitost zrovna nehoří, snažím se mlčet a své uštěpačné poznámky spolknout.

Zcela otevřeně ti říkám, že jsem mistr kritiky. Jenže vím, že tohle je cesta do pekel. S partnerem komunikujeme velmi otevřeně, a díky tomu dnes vím, že kritika je ve vztahu opravdu taková nenápadná cesta do pekel!

Taky proto jsem tématu kritiky věnovala celý modul kurzu Živá voda pro tvůj vztah. Tak jestli to je i tvůj věčný problém, a kritika je tvé druhé jméno, koukni, třeba to pro tebe bude to pravé ořechové.

Holčička se vzteká

Čím to ale, že jsme často tolik netrpělivé? Proč chceme všechno hned?

Můj názor je takový, že naše vnitřní malé holčičky by rády dostaly to, co chtějí… OKAMŽITĚ! A když to nemají, pláčou, vztekají se, dupají nožičkama… Jenže ups, my už jsme vlastně dospělé! Ehm, nebo bychom být měly…

Co s tím?

Doporučuju to naše vnitřní dítě opečovat, říct mu, že ho máme rády, dát mu, co mu možná chybělo v dětství a dosytit ho tak, aby nemělo potřebu na sebe upozorňovat ve chvílích, kdy bychom měly jednat z pozice dospělé ženy.

Opečuj svou holčičku

Krásně nám s opečováním vnitřního dítěte může pomoct např. meditace nebo mé oblíbené Archetypové esence. Jedna z nich nese přímo název Léčitel vnitřního dítěte.
Máš-li zájem o jejich namíchání (nebo máš pocit, že bys potřebovala kapičky květových esencí na míru), koukni SEM.
Můžeme spolu probrat, co přesně tě trápí a na co by ses potřebovala zaměřit.

Až dopřeješ své vnitřní holčičce veškerou pozornost, kterou potřebuje, uvidíš, že i být trpělivá ti půjde o kousek snáz!

Neslibuju ti, že už nikdy nebudeš nedočkavá a nervózní, jestli „UUUUŽ?“ Ale budeš schopna včas na proud netrpělivosti zareagovat, zastavit ho a pracovat s ním. 🙂