fbpx

Ke konci roku 2022 u nás doma došlo ke zlomu. Ne, nenastala žádná apokalypsa likvidující náš vztah! 😁

Mé tři děti přestoupily na domácí výuku a já si tak plním svůj sen, který jsem kdysi před lety opustila spolu s otcem svých dvou dětí ze tří. Situace mi tenkrát nedovolovala věnovat jim čas potřebný pro domácí vzdělávání. Nebo jsem si to aspoň myslela. 🙃

Jak možná víte, letos proběhlo i stěhování z bytu zpět do domku, tentokrát do dvou pater. Naše smečka, a tím i smečkový bordel 😁, se tak rozprostřel do mnohem většího prostoru.

Zima plná rozjímání

Tento rok jsem hodně cítila, že potřebuju sníh, tu správnou zimu, abych se mohla vnitřně zklidnit, zpomalit, odpočinout si a vstřebat všechny změny… A uvědomit si plně, kam směřuji a kam směřovat chci.

Při pohledu na všechny ty věci a věci mých rodičů, které se nám v domě nakumulovaly, se mi udělalo poněkud šoufl.

Chtěla jsem přece krásný, útulný prostor, DOMOV 💛!

Jenže znáte to… Povinnosti kolem dětí, neustálého úklidu věcí, které ani neměly své místo, práce, při které vás neustále někdo vyrušuje, zvířata (jedna z našich koček si v tu dobu střihla ledvinové a močové kameny. Nemusím asi zmiňovat, jaký význam mají ledviny v psychosomatice a ke komu tahle kočka nejvíc tíhne 🤭)…
Dostala jsem se do stavu totálního zoufalství. I proto jsem ten půl metr sněhu přivítala s nebývalým nadšením.

 

Poslední dílek do skládačky

Jak jsem tak přemýšlela a přemítala, zcela “náhodou” se ke mně dostala informace, že pokud chci zjistit, jaký je můj úkol pro tento život zde na Zemi, mám se mrknout do svého horoskopu na Severní uzel (moc doporučuju i vám, pokud ještě tápete).

Severní měsíční uzel ve čtvrtém domě
Jižní uzel leží v domě desátém a člověk má tak logicky tendence sklouzávat k budování kariéry a osobní prestiže, ale jeho podstatným karmickým úkolem je zaměřit síly na svůj domov a rodinu, na vytváření harmonického rodinného prostředí a vnitřních jistot. Měl by se starat o své rodiče a upevňovat své zvyky. Namísto pragmatického chování v zaměstnání by měl více rozvíjet empatii a soucit vůči druhým. Je nutné hledat a budovat bohatý duševní život a tím poznávat cennější a hodnotnější cíle. Potřebná a žádoucí je i péče o své kořeny a o rodný kraj. Hlavním úkolem je rozvíjení hlubších základů osobnosti, rodinných vazeb a vztahů, vytváření příjemného rodinného prostředí a také péče o vlastní kořeny a o kraj svého původu.”

HA! Ano, ANOOOO, to je ono! Bože, vždyť to je přesně to, co v sobě celý život cítím! 🙏
Vím, že to je ONO, že to je ten směr, kterým potřebuju jít, abych cítila, že žiju.

Neustále se snažím vymyslet, jaký podnikatelský záměr by mohl být ten pravý. Co je ta kariéra, která mi přinese štěstí a finanční hojnost?
Neustále bojuju s pocitem, že asi nejsem dost dobrá, když pořád nemám žádný stálý zdroj příjmu, dělám všechno možné najednou a neustále fňukám, že bych prostě především chtěla být tím “srdcem” domova, ŽENOU DOMA. Záměrně používám tohle spojení, protože pojem “žena v domácnosti” má ve společnosti takovou divnou pachuť.

Tušíte asi, jak osvobozující a nabíjecí pro mě bylo tyhle řádky o mém Severním uzlu číst!

Všechno to do sebe najednou začalo zapadat.

Jedinou jistotou v životě je změna

A tak nastala chvíle zvažování, jak dál s tím, co jsem už započala.
Rozhodla jsem se, že nabídku kurzu či placené výzvy, míchání květových esencí, ani svůj e-shop rušit nebudu, jen se momentálně hodlám víc soustředit jiným směrem.

Co ale momentálně v plánu mám je nadále se zabývat potiskem nejrůznějších věcí jako jsou trička, hrníčky atd., protože je to prostě super, sem tam i výdělečný 😁, koníček (jestli jste tohle o mně nevěděli, tak už to víte), ale PŘEDEVŠÍM sdílet na svém blogu následující procesy:

  • budování domova s velkým D
    ‌debordelizace inspirované minimalismem (žádný extrém, však víte, jak to s extremismem mám 😁) a Marií Kondo
  • vuyžití prvků a principů Hygge, ale stále v jistém minimalistickém pojetí
  • ‌… a tím vším i provzdušnění a prohlubování vztahů s partnerem a dětmi 😍

Harmonický domov = harmonické vztahy

Takže pokud tě tahle témata zajímají, i když nemáš v plánu být “stay at home mom/wife”, jako to mám v plánu já, ale proto, že domov s partnerstvím souvisí (řekla bych, že velmi intenzivně) sem na blog budu přidávat svoje články.
A fakt se budu snažit být konzistentní! 🤭

Chceš-li dostávat upozornění na nové články na blogu, tady se můžeš přihlásit k odběru TADY.

Přeju vám, abyste našly odvahu co nejvíc žít samy sebe a své sny, ať už to pro vás znamená cokoliv!