fbpx

Víte o tom, že když někdo řekne, že je multipod, že to není nadávka, ani nějaký nakažlivý moribundus? 😀 Jak to vím? No přece proto, že jsem z jedním z nich. A díky tomuto poznání jsem konečně našla své životní posláni.


Musí z tebe být expert!

Možná už jste to pochopili ze směřování těchto stránek. Třeba už jste si řekli: „Bože, vztahy, bachovky najednou tu přibyl e-shop, co to jako jeee?!“

No, věc se má tak, a nebudu se s tím nijak crcat. Bude tu toho možná víc, než jste původně očekávali. A vlastně, popravdě, i než jsem očekávala já. To je tak, když se pořád snažíte najít tu jednu jedinou věc, které se budete věnovat.

Znáte to, všichni, od rodičů, přes širší veřejnost až po vyučující ve škole a někdy i úplně cizí lidi, vám vtloukají do hlavy, že se máte věnovat jedné věci a v té se zlepšovat a zlepšovat, až z vás bude ten EXPERT.


Tohle už je určitě ono!

A tak si vyberete a makáte na tom. Jenže, když jste multipotenciální, vždycky po nějaké době (někdy kratší, někdy delší) zjistíte, že tohle asi nebude ten správný obor… a cítíte nutkání zkusit teda něco jiného, co už to ono bude.

Ale do háje, ono se to opakuje i u další věci… a u další… a další…

A tak začínáte přemýšlet a hledat nejrůznější rady a způsoby, jak přijít na to, která profese vám pasuje. Hledáte pomoc v nejrůznějších typologiích, kurzech o tom, jak najít své poslání, mezi tím zkoušíte další a další činnosti, protože na začátku to vždycky vypadá, že TOHLE UŽ JE URČITĚ ONO!

Jenže ono furt není!!


Depka jako kráva

A tak začínáte propadat depkám, někdy dokonce i regulérním depresím. Lidé v okolí, co vás potkávají po delším čase, se vás ptají: „A co ty vlastně děláš?“ No… a jste v pasti, slušně řečeno.
Cítíte se trapně, protože vlastně nevíte, co říct. Děláte toho spoustu, jenže v ničem se necítíte dobří. A tak řeknete, v jaké oblasti momentálně pracujete, nebo jakou brigádu děláte, ale to, že z ní za chvíli beztak zdrhnete, raději zamlčíte.
A co teprve, když jste třeba žena v domácnosti, (dokonce i přes to, že děti nemáte, nebo už značně odrostlé), protože prostě pořád hledáte, kde byste mohly být tím expertem.

Nejraději byste sklopili uši a zdrhli!

Řeknu vám, je to PEKLO!
Když už někdo ví, jak to vedete, povětšinou na vás kouká skrz prsty. Jako na někoho, kdo je akorát líný nebo neschopný, a proto nevydrží v žádné práci dlouho. „Prostě se ti nechce makat!“

Uf!

Vítej mezi námi

Znáte to? Tak vítejte mezi námi MULTIPOTENCIÁLY.

S leností tohle nemá co dělat! My sakra vůbec nejsme líní! Naopak, jsme houževnatí. Povětšinou na co šáhneme, to nám jde. Umíme se zabejčit a dát do toho všechno. Makáme kolikrát dnem i nocí, jsme v tom, jak se dnes říká, flow jak má být!

Ale po čase je prostě třeba jít dál! Meta byla dosažena, potřeba prozkoumat dané území byla naplněna. Je čas na změnu!

Co vám budu povídat, utratila jsem moře a moře peněz za zkoušení toho, co budu dělat… Ale víte co? Absolutně toho nelituju! Nejsem na sebe naštvaná, že mám doma tři šicí stoje, termolis a plotr na potisky, nevadí mi, že jsem utratila peníze za výcvik regresních terapií nebo neuro-lingvistického programování (to jako mluvím o posledních 3 letech, celý výčet vám sem dávat samože nebudu, bylo by to na samostatný příspěvek 😀 ).


Životní poslání se prostě schovalo…

Víte, čeho lituju?
Že mi trvalo dobrých 20 let, ne-li víc, než mi to celé došlo, a nějakých 25 než jsem si připustila, že já nikdy nebudu expetem jednoho oboru, nikdy nenajdu to své niche…

K životu potřebuju změnu (životní číslo 5 a tuna dalších typologií, které jsem prozkoumala, to potvrzují :-D). Někdo miluje cestování po nejrůznějších zemích světa, já cestuji po zkušenostech!
Potřebuju bádat, objevovat a pronikat do tajů nejrůznějších činností. Jedině tak jsem šťastná, jedině tak cítím naplnění.

Dlouho předlouho jsem hledala své jedinečné poslání. Prozkoumávala nejrůznější zákoutí své osobnosti, hrabala se v dětství a snažila se najít něco, co jsem myslela, že se někde schovalo!

A prd! Celou dobu jsem to měla před očima…. Jen jsem si nedovolila si to připustit. Protože je přece třeba najít to jediné a v tom se zdokonalovat a ideálně z toho nikdy neuhnout (nebo max tak 3 krát za život). Protože jedině tak můžu být v pracovním životě úspěšná. Jedině tak nebudu považována za lempla, co u ničeho nevydrží!


…kdepak, neschovalo!

Ale vždyť je to přece tak jasné, tak co jsem pořád hledala!?!

Mým posláním je BÁDAT, OBJEVOVAT, TESTOVAT, ZKOUMAT, ZDOLÁVAT METY a nikdy NEUSTRNOUT NA JEDNOM MÍSTĚ.

Třeba se to na stará kolena změní, co já vím. Třeba v 60, 70, 80… zjistím, že pletení je nejlepší a do smrti už nebudu dělat nic jiného než štrykovat fusekle 😉


Život (multipotenciála) je třeba si užít naplno!

Ale vzhledem k tomu, do kolika plánuju na tomhle krásném světě (říkejte si, co chcete, život je boží a já ho miluju) pobýt, hodlám si to množství možností, které se nabízejí k prozkoumávání, naplno užít!

Hodlám žít své poslání multipotenciála. Poslání CESTOVATELE PO ZÁŽITCÍCH A ZKUŠENOSTECH.

A co ty, přestaneš už se taky schovávat a naplno si začneš užívat téhle nádherné a vzrušující multipotenciální jízdy? 🙂

Pokud hledáš bezpečný prostor, kde se budeš cítit mezi svými a nebudeš se muset bát říct: “Jsem multipotenciálka! Nechci si vybrat jen jednu jedinou věc,” přidej se k nám do FB skupiny Esence Harmonie v životě multipotenciálky .